Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Tavla 2575062



*

nr 257 5062


Tavla

Tryck, Maria, 52x39


Utrop:

100 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 augusti 2003
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/8 14:28:28 1      200 kr
10/8 19:20:30 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst maria tavla tryck
  • 6363 Batiktavla
    Kheng-Wah Yong, + pamplettm 87x87 cm, yttermått in..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:35
  • 6691 OljemÃ¥lning
    Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Signerad, ryg..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:18
  • 6342 Porslinstavla
    Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Porsgrund, "Prov..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:21
  • 6577 Tavla
    pietra dura, hus/sjö, Italien, 16x23 cm, yttermått..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:48
  • 6653 Väggrelief
    Kina, 55x30 cm, oramad
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:17




Ladda ner broschyr